Nocne Muzea Techniki

Pakownia mąki w Młynie w 1937 r.

Noc Świętojańska – to Święto Ognia, Wody, Słońca i Księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości. Podczas tego słowiańskiego święta związanego z letnim przesileniem Słońca obchodzonego w czasie najkrótszej nocy Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska zaprasza do swoich muzeów w najbliższą sobotę wieczorem – 24 czerwca.

Młyn Hilberta w Dzierżoniowie

Zapraszamy na NOCNE ZWIEDZANIE śladem ziaren zbóż. Poznacie z nami cały proces produkcji mąki – podczas wycieczki dowiecie się wszystkiego o ważeniu zboża, elewatorach, czyszczeniu i przemiale, mlewnikach, odsiewaczach, o pasach transmisyjnych.. innymi słowy całej drodze, którą pokonuje ziarno aby stać się mąką 🙂

Start godz. 20: 00

Muzeum Techniki Rolniczej – Rodzinny Folwark w Piotrowicach Świdnickich

W Folwarku możecie złapać oddech, zobaczyć jak żyli i pracowali nasi przodkowie, zjeść naturalne produkty oraz wypocząć na łonie natury. W czasie tej najkrótszej nocy i najdłuższego dnia będziecie mogli zwiedzić Zamek, Stodołę oraz spichlerz wieczorową porą w specjalnej iluminacji. A może uda Wam się upleść wianek i puścić go do fosy otaczającej zamek?

Otwarte od 13:00 do 21:00

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej

Najkrótsza noc i najdłuższy dzień w roku to noc podczas, której parowozy ożywają. Zapraszamy w Noc Świętojańską na Nocne zwiedzanie Muzeum Kolejnictwa na Śląsku podczas, którego poznacie tajemnice zabytkowej parowozowni i jej mieszkańców. Zwiedzanie potrwa ok. 2 h.

Prosimy o przybycie przed godziną 20:00