Podróże z klasą – odwiedź z klasą nasze muzea!

Zapraszamy na „Podróże z klasą”! Odwiedź z klasą nasze muzea i odkryj fascynujący świat historii przemysłu. Planujesz klasową wycieczkę na Opolszczyznę? A może interesuje Cię wycieczka na Górny i Dolny Śląsk? Nasze muzea oferują wyjątkowe doświadczenia edukacyjne, które zachwycą uczniów w każdym wieku. Co więcej, możesz skorzystać z dofinansowania z MEN, aby uczynić tę wycieczkę jeszcze bardziej dostępną.

Program Ministerstwa Edukacji Narodowej „Podróże z klasą” jest dedykowany szkołom podstawowym i ponadpodstawowym, umożliwiając uczniom i nauczycielom udział w wycieczkach trwających od dwóch do pięciu dni, dostosowanych do potrzeb edukacyjnych i organizacyjnych danej szkoły.

Dzięki dofinansowaniu z programu, szkoły mogą pokryć koszty wycieczek szkolnych dla uczniów w następujących grupach wiekowych:

1. Uczniowie klas I–III szkoły podstawowej
2. Uczniowie klas IV–VI szkoły podstawowej
3. Uczniowie klas VII–VIII szkoły podstawowej
4. Uczniowie szkół ponadpodstawowych

Program „Podróże z klasą” oferuje wsparcie finansowe, które ułatwia organizację edukacyjnych wycieczek – m.in. na bilety wstępu, usługę przewodnika, warsztaty i wyżywienie!

Skorzystaj z dofinansowania! Zapytaj o szczegółową ofertę dla swojej klasy lub grupy i złóż wniosek. Wnioski składa się w systemie teleinformatycznym, przez Strefę Pracownika SIO (dostępny dla użytkowników Systemu Informacji Oświatowej, którzy posiadają aktywne upoważnienia do aplikacji SIO).

Nasza oferta edukacyjna – kliknij tutaj!

Polecamy Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, Młyn Hilberta w Dzierżoniowie i Muzeum Techniki Rolniczej w Piotrowicach Świdnickich (dolnośląskie), Muzeum Porcelany Śląskiej w Tułowicach (opolskie) i Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA w Katowicach (górnośląskie)!