Przemysłowa Czerwcówka 2024

Katowice
W dniu 1.06.2024 r. (Sobota) odbędzie się XV edycja INDUSTRIADY – Święta Szlaku Zabytków Techniki. Hasło tegorocznej edycji to „15 LAT RAZEM” Zapraszamy na wspólne świętowanie do Walcowni od godz. 10.00. Sprawdźcie co będzie się działo!

Jaworzyna Śląska
30.05-2.06.2024 – Stacyjkowo, czyli Muzeum Kolejnictwa dla najmłodszych. Więcej informacji tutaj!

Tułowice
Dzień Dziecka w Muzeum Porcelany Śląskiej w Tułowicach!
1.06.2024 r. (Sobota) zapraszamy Dzieci na wyjątkowy Dzień Dziecka w naszej Pracowni Ceramicznej. Z okazji święta przygotowaliśmy szereg wyjątkowych atrakcji!
Więcej informacji znajdziesz tutaj!

Piotrowice Świdnickie
Serdecznie zapraszamy Wszystkich, którzy mają ochotę poczuć jak pachnie czerwiec na wsi i spędzić ten czas w bliskości z naturą do Piotrowic Świdnickich!
W dniach 30 maja – 2 czerwca Muzeum Techniki Rolniczej będzie otwarte codziennie w godz. od 11.00 do 17.00. Zaprezentujemy historię, bogactwo i dorobek rolnictwa – jednej z najważniejszych dziedzin aktywności mieszkańców Dolnego Śląska. Podczas Czerwcówki w Folwarku będzie można odpocząć na łonie natury, spróbować regionalnych posiłków, zwiedzić kolekcję zabytkowych maszyn. Na najmłodszych czeka plac zabaw, a 1 i 2 czerwca nasze animatorki mają dla Dzieci z okazji ich święta przygotowaną nie lada niespodziankę! Kreatywne warsztaty i kuchnię błotną! Codziennie – gry i zabawy podwórkowe z dawnych lat. Kreda, piłka i skakanka! Weź ze sobą dobry humor (i koc piknikowy), odpocznij wśród natury i – zabytków! Zapraszamy!

Dzierżoniów
W dniach 30 maja – 2 czerwca Młyn Hilberta będzie otwarty codziennie w godz. 10.00 – 18.00. A w Dzień Dziecka 1 czerwca (Sobota) Warsztaty Młynarskie od 11.00 do 17.00. Więcej informacji tutaj!