CZERWCÓWKA W FOLWARKU

W dniach 22.06.2019 i 23.06.2019 Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska zaprasza do odwiedzenia powstającego Muzeum Techniki Rolniczej na Śląsku w Piotrowicach Świdnickich. Muzeum powstaje na terenie dawnego folwarku i dworu Burghausów.

Centralny punkt zespołu stanowi neorenesansowy dwór otoczony fosą i parkiem, w którym zorganizowana została strefa odpoczynku i relaksu. W cieniu ponad 100 letnich drzew spragnieni odpoczynku zażyć mogą ciszy, chłodu i spokoju.

W jednej z XVIII wiecznych stodół uruchomiona zostanie strefa bistro, w której spróbować będzie można regionalnych, przygotowywanych na miejscu, z najlepszych produktów, potraw i napić się chłodnego, rzemieślniczego piwa.

W czasie gdy dorośli będą odpoczywać nasi animatorzy przygotowali dla najmłodszych warsztaty – m.in. z wicia wianków i lepienia pierogów z owocami. Pszczelarz zaprosi najodważniejszych do zwiedzania naszej zamkowej pasieki.

Miłośników dawnej techniki zapraszamy na spacer z przewodnikiem, w czasie którego zwiedzić będzie można jedną z największych na Dolnym Śląsku kolekcji zabytkowych pojazdów i maszyn rolniczych, w której znajduje się m.in. najstarszy czynny ciągnik rolniczy w Polsce, Fordson F z 1924 r.

Muzeum Techniki Rolniczej zaprasza 22.06.2019 i 23.06.2019 w godzinach od 10:00 do 18:00

Do zobaczenia!

Share on
Dodaj komentarz