Program GTR 2018

8.09.2018 (SOBOTA)

10:00 Otwarcie Gali Techniki Rolniczej

11:00 – 12:00 Prezentacje zabytkowych polskich ciągników rolniczych URSUS (min. C325, C328)

12:00 – 13:00 Prezentacje zabytkowych czechosłowackich ciągników rolniczych ZETOR (m.in. 4011, 25K)

12:00 – 15:00 Kobiety na Traktory – szkoła traktorzystek, udział w podstawowym szkoleniu z prowadzenia ciągnika rolniczego dla chętnych (płatne dodatkowo!)

12:00 – 14:00 Pokazy pracy zabytkowych młocarni, wialni i snopowiązałek

13:00 Przodujący Omłotowy – zawody w młóceniu cepem dla chętnych

14:00 – 14:30 Wyścigi traktorów

  • Mecz Polska – Czechosłowacja (URSUS vs. ZETOR)
  • Mecz Polska – Anglia (URSUS vs. FERGUSON / FORDSON)
  • Klasa Open (m.in. ciągniki PORSHE, FIAT, FORDSON)

14:30 – 15:00 Pokazy orki

15:00 – 16:00 TRAKTORIADA – przejazd wybranych ciągników i maszyn rolniczych z Piotrowic Świdnickich do Jaworzyny Śląskiej

16:00 Ziołolecznictwo – wykład i porady eksperta farmaceuty

16:00 – 18:00 Pokazy pracy zabytkowych młocarni, wialni i snopowiązałek

16:00 – 18:00 Pokazy orki

17:00 Wyścigi Traktorzystek – zawody dla absolwentek kursu Kobiety na Traktory

18:00 Zakończenie

9.09.2018 (NIEDZIELA)

10:00 Otwarcie Gali Techniki Rolniczej

11:00 – 12:00 Prezentacje zabytkowych czechosłowackich ciągników rolniczych ZETOR (min. 4011, 25K)

12:00 – 13:00 Prezentacje zabytkowych polskich ciągników rolniczych URSUS (m.in. C325, C328)

12:00 – 15:00 Kobiety na Traktory – szkoła traktorzystek, udział w podstawowym szkoleniu z prowadzenia ciągnika rolniczego dla chętnych (płatne dodatkowo!)

12:00 – 14:00 Pokazy pracy zabytkowych młocarni, wialni i snopowiązałek

13:00 Przodujący Omłotowy – zawody w młóceniu cepem dla chętnych

14:00 – 14:30 Wyścigi traktorów

  • Mecz Polska – Czechosłowacja (URSUS vs. ZETOR)
  • Mecz Polska – Anglia (URSUS vs. FERGUSON / FORDSON)
  • Klasa Open (m.in. ciągniki PORSHE, FIAT, FORDSON)

14:30 – 15:30 TRAKTORIADA – przejazd wybranych ciągników i maszyn rolniczych z Piotrowic Świdnickich do Jaworzyny Śląskiej,

15:30 – 16:00  Pokazy orki

16:00 Ziołolecznictwo – wykład i porady eksperta farmaceuty

16:00 – 18:00 Pokazy pracy zabytkowych młocarni, wialni i snopowiązałek

16:00 – 18:00 Pokazy orki

17:00 Wyścigi Traktorzystek – zawody dla absolwentek kursu Kobiety na Traktory

18:00 Zakończenie